+48 58 345 23 16        laboratorium@mkjradiologia.pl

+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Show

Fantom Pro-Alfa może być używany do przeprowadzania akceptacyjnych i podstawowych testów klasycznych rentgenowskich aparatów radiograficznych.

To urządzenie usprawnia osiowanie radiografii oraz centralnej wiązki lampy rentgenowskiej. Zostało zaprojektowane do testowania prawidłowej osiowości siatki w odniesieniu do wiązki centralnej.

Fantom testowy do oceny szczegółu kontrastowego przeznaczony do kontroli jakości w radiografii.

Fantom Pro-Digi jest przeznaczony do testów akceptacyjnych i podstawowych cyfrowych rentgenowskich aparatów radiograficznych.

Fantom szczegółowości kontrastu (CD) umożliwia określenie zarówno szczegółu, jak i kontrastu obserwowanego przez radiologa. Może być stosowany we wszystkich diagnostycznych systemach obrazowania radiograficznego, takich jak fluoroskopia i angiografia. Posiada 225 otworów, które generują delikatne zmiany kontrastu.

Fantom testowy do sprawdzania przylegania ekranu wzmacniającego w kasetach rentgenowskich zgodnie z normą ISO 4090.

Fantom Pro-Fluo jest dedykowany do przeprowadzania akceptacyjnych i podstawowych testów cyfrowych i analogowych aparatów radiograficznych i fluoroskopowych.

Kompaktowy i łatwy w użyciu fantom do oceny efektywności systemów fluoroskopowych zgodnie z zaleceniami Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego (CDRH). Spełnia także zalecenia AAPM, Raport nr 60 „Instrumentation Requirements of Diagnostic Radiological Physics”. Jest zoptymalizowany zarówno do fluoroskopowych lamp podstołowych, jak i nadstołowych.

Urządzenie przeznaczone do testowania kolimacji i osiowości wiązki.

Fantom Pro-Fluo 150 jest dedykowany do testów akceptacyjnych i podstawowych sprzętu radiograficznego i do fluoroskopii zgodnie z nową normą DIN 6868-150.

Fantom testowy do oceny wysoko-kontrastowej rozdzielczości systemów fluoroskopowych.

Zestaw płyt PMMA do testowania systemu AEC.

Uchwyt mocujący, do fantomów Pro-Alfa i Pro-Digi oraz Pro-Fluo, do statywu do zdjęć płucnych. Pozwala pewnie i precyzyjnie umieścić fantomy na ściance do zdjęć płuc.

Kompaktowy i łatwy w użyciu fantom przeznaczony do wywoływania reakcji automatycznej ekspozycji.

Zestaw płyt aluminiowych do pomiaru warstwy półchłonnej.

Statyw dystansowy umożliwiający dostosowanie wysokości filtra w pobliżu lampy RTG. Konieczny przy testowaniu aparatów nieposiadających szyn przy kolimatorze, w które można by wsunąć filtr ekwiwalentny pacjenta, np. aparaty jezdne, ramienia C, itp. Przeznaczony do fantomów Pro-Alfa i Pro-Digi.

Zestaw płyt PMMA do kontroli działania systemu Automatycznej Kontroli Ekspozycji (AEC).

Urządzenie testowe do określenia Funkcji Przenoszenia Modulacji (MTF) zgodne z normą IEC 62220-1.

Fantom do oceny efektywności obrazowania systemów fluoroskopowych. Umożliwia ocenę jasności i kontrastu, sprawdzenie geometrii kolistej (skanowanie liniowości), a także ocenę szeroko-zakresowej rozdzielczości nisko i wysoko-kontrastowej.

Zestaw płyt akrylowych i filtrów aluminiowych do kontroli aparatów rentgenowskich zgodnie z rekomendacjami AAPM (Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizyków Medycznych) zawartymi w raporcie No. 31 “Standardized Methods for Measuring Diagnostic X-Ray Exposure” (zestandaryzowane metody pomiaru ekspozycji aparatów rentgenowskich). Fantomy akrylowe i aluminiowe - ekwiwalent pacjenta dostarczają niezbędnej filtracji pomiędzy źródłem a detektorami AEC lub ABC.

Statyw dystansowy do fantomów DIGI13 oraz Priumus A. Pasuje również do detektora DEDX oraz aluminiowego filtru absorpcyjnego.

Show