+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Show

Filtr miedziany o wymiarach 11,5 x 11,5 cm.

Wzór do oceny rozdzielczości przestrzennej - różne warianty do wyboru.

Fantom Pro-Slit to tak zwana slit camera do pomiaru ogniska lampy rentgenowskiej zgodny z międzynarodową normą IEC 60336:2005. Jej ogromną przewagą nad fantomami typu star jest dokładność oraz fakt, iż fantomem Pro-Slit można mierzyć ognisko dowolnej wielkości.

Fantom Pro-Pinhole to tzw. pinhole camera do dokładnego pomiaru wielkości ogniska według IEC 60336:2005. Jego główne zalety to powtarzalność, dokładność i możliwość mierzenia wielkości różnych ognisk.

Przy pomocy wzorów testowych Pro-Star można określić wielkość ogniska lampy rentgenowskiej przez obserwowanie obszarów rozmycia, które pojawiają się, gdy wzór jest obrazowany przez źródło rentgenowskie o określonych wymiarach. Promieniowanie z różnych obszarów ogniska spowoduje chwilowe rozmazywanie się wzoru z powodu efektu półcienia. Wiedza o czynnikach geometrycznych oraz o odległości od wzoru do obszaru, gdzie występuje rozmaz, pozwoli na obliczenie wielkości ogniska z taką samą ...

Zestawy bardzo czystych (99.9%) oraz standardowych (99.5%) płytek aluminiowych do pomiaru warstwy półchłonnej.

Regulowany stojak testowy, zaprojektowany by uczynić procedurę pomiaru ogniska prostą do wykonania, a wyniki dokładnymi. Może być również użyty do pomiaru HVL.

Różne zestawy płyt miedzianych o wysokiej czystości do testowania HVL.

Show